Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Vyhrocený závěr šlágru: Kontroverzní penalty, červená karta na lavičce Slavie a vztyčený prostředníček Adolfa Šádka

O tom, co se dělo v posledních minutách vyhecovaného zápasu Slavia – Plzeň, se bude mluvit ještě hodně dlouho. Nastavení okořenily dvě penalty, a především situace mimo hrací plochu. Na tribunách létaly kelímky s pivem, asistent trenéra Slavia dostal červenou kartu a generální ředitel Viktorie Plzně ukázal vztyčený prostředníček. Zkrátka divočina!

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Na začátku pětiminutového nastavení to vypadalo, že si Slavia přece jen odnese z vyostřeného duelu všechny tři body po penaltě, kterou polský rozhodčí Frankowski nařídil po dlouhém čekání a následném přezkoumání videa.

„Neobvyklá situace, protože se odehrála po odehrání balonu. Zmeškal jsem kopnutí Beauguela do hráče Slavie. To musela být penalta,“ vysvětlil po utkání v televizním přenosu sudí, proč se vyrazil podívat na záznam k monitoru u hřiště.

Pokutový kop s přehledem proměnil Ondřej Kúdela, který tak mohl zažívat obrovskou vlnu euforie. Ta však rázem skončila, když se Viktoria z posledních zbytků sil probojovala k vápnu, kde upadl slovenský mladík Matej Trusa po kontaktu s Oscarem. Přišla další penalta, kterou chladnokrevně proměnil Jean-David Beauguel, byť Aleš Mandous vystihl směr. Role se rázem vystřídaly.

Obě kontroverzní penalty vypadaly hraničně, polský sudí je mohl přejít. Viktoriáni byli z bleskového vyrovnání nadšení, jejich šéf Adolf Šádek odpovídal Edenu vztyčeným prostředníkem, což na sociálních sítích vyvolalo lavinu pozitivních i negativních reakcí.

Plzeňský boss svým vulgárním gestem reagoval na předchozí divoké chování domácí lavičky, z něhož rezultovala i červená karta pro asistenta trenéra Trpišovského Jaroslava Köstla. Fanoušci na hostující hráče házeli kelímky s pivem i bez něj, ti jim je vraceli zpět.

Kromě infarktového závěru se podle předpokladů nejednalo o příliš atraktivní duel. K vidění bylo téměř 40 faulů, z toho 19 na straně domácích. Sudí rozdal celkem 6 žlutých karet – 2 pro sešívané a 4 pro viktoriány.

I po dvou kolech nadstavby je rozdíl mezi oběma týmy dvoubodový. Vedoucí Viktorii Plzeň čekají zápasy proti Spartě, na půdě Hradce a doma proti Baníku. Slavia má na programu Slovácko, výjezd na Baník a závěrečné derby pražských S v Edenu. O něco větší spokojenost pochopitelně panuje v Plzni, která má díky včerejší remíze celou situaci ve svých rukou.

Zdroj: iSport.cz, iDnes.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...