Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Zimní olympiáda v Pekingu vypukla. Kdo jsou české naděje na medaile?

Olympijský oheň v Číně byl zažehnut, je to tady. Čtyřiadvacáté zimní olympijské hry oficiálně začaly. Český národ se těší, tentokrát ale nemá od našich reprezentantů takové naděje jako v předešlých letech. Adepti na medaili se dají spočítat na prstech jedné ruky. Tohle jsou oni. Respektive ony.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Ester Ledecká

Jednoznačně nejvýraznější postava české výpravy, jež čítá přes stovku účastníků. Dcera zpěváka Janka Ledeckého má ty nejvyšší cíle, čeká se od ní minimálně jedna placka. Stejně jako před čtyřmi lety v Pchjongčchangu bude „zimní obojživelnice“ startovat ve dvou disciplínách, kromě na snowboardu, kde bude v obřím slalomu favoritkou, se ukáže na lyžích ve sjezdu.

Role české „jedničky“ se rozhodně neleká. „Na tlak jsem zvyklá,“ mrkla Ester v rozhovoru pro Českou televizi.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Martina Sáblíková

Byť kdekdo tvrdí, že ta nejlepší léta má za sebou, v listopadu bojovala s extrémní únavou a v lednu si dokonce pořezala bruslí levou nohu, pořád má na to se porvat o cenný kov. Rychlobruslařka Sáblíková pod pěti kruhy vybojovala už šest medailí (z toho tři zlaté) a Hry v Číně pro ni budou dost možná těmi posledními v kariéře. „Zraněná noha je prakticky v pořádku. Na olympiádu se těším, letím na ni popáté. Uvidí se, na co můj výkon bude stačit,“ pravila Martina, jíž uvidíme na trati 3000 a 5000 metrů.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Markéta Davidová

Sympatická plavovláska věří, že diváky u televizí nepotěší jen svým úsměvem. Mělo by se tak stát ve vytrvalostním závodě, v němž je úřadující mistryní světa. Čeká ji také sprint, štafeta, na závěr možná i závod s hromadným startem. Bojovat v podmínkách, jaké v dějišti olympiády panují, ale nebude jednoduché. „Fouká tady trošku víc, než bych chtěla. Při stojce to bude o štěstí,“ řekla Makula.

Tihle můžou překvapit

Nebýt nešťastného pádu, při němž si zlomila oba kotníky, byla by jasnou adeptkou na medaili také snowboardcrossařka Eva Samková. Jenže bohužel, musí se ji pokusit zastoupit jiní. Překvapit můžou třeba hokejistky, které zažívají premiéru a na úvod turnaje porazily Čínu 3:1, curlingový manželský pár Zuzana a Tomáš Paulovi či snowboardistka Šárka Pančochová s biatlonistou Michalem Krčmářem.

Zdroj: ČTK
Zdroj: ČTK

Motivace je obrovská, kromě slávy jsou ve hře samozřejmě pěkné peníze. Za zlato sportovci dostanou 2,4 milionu korun, za stříbro 1,8 milionu a za bronz 1,2 milionu. Tak ať to cinká!

Zdroj dat:
irozhlas.cz

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...