Connect with us

Zadejte svůj dotaz

České celebrity

Český lev: Kdo získal křišťálovou sošku a kdo zářil na červeném koberci?

Český lev 2023 už zná své vítěze. Slavnostní galavečer už podruhé uváděl režisér, herec a moderátor Jiří Havelka. O hudební doprovod se postarali The Antagonists Jana P. Muchowa a zpěvačka, skladatelka a držitelka Oscara Markéta Irglová, která zazpívala oceněnou píseň Falling Slowly z filmu Once.

Zdroj: Nextfoto
Klára Melíšková, zdroj: Nextfoto

Jubilejní 30. ročník udělování českých filmových ocenění Český lev ovládl výpravný životopisný film Il Boemo režiséra Petra Václava a producenta Jana Macoly. Bodoval celkem v šesti kategoriích. Cenu pro nejlepší herečku si odnesla Klára Melíšková. Nejlepším hercem byl podle akademiků Michal Kern za ztvárnění někdejšího spolupracovníka nacistické tajné služby Sicherheitsdienst a později i Státní bezpečnosti Jiřího Arvéda Smíchovského v psychologickém dramatu Arvéd. 

Kromě hlavní ceny za nejlepší celovečerní film získal Il Boemo Českého lva také v kategorii nejlepší režie, zvuk, scénografie, kostýmy a masky. Režisér s producentem na snímku podle svých slov pracovali dvanáct let. Cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli si odnesla Klára Melíšková za ztvárnění postavy zdravotní sestry v dramatické minisérii Podezření.

Českého lva za vedlejší role si odnesli Martha Issová za ztvárnění postavy Terezy ve filmu Alice Nellis Buko a Marsell Bendig za roli ve filmu režiséra Adama Sedláka Banger natočeném na iPhone.

Mezi nominovanými nechyběl ani Vojta Dyk a jeho manželka Tatiana, kteří si ale nakonec sošku neodnesli. Spolu jim to však moc slušelo a Táňa předvedla krásné šaty i blond hřívu. Na galavečeru jsme spatřili i herečku Veroniku Žilkovou, která vypadala přímo fantasticky. Na slavnostní galavečer však nedorazila s partnerem, ale po boku svého syna Vincenta Navrátila.

Zdroj: Nextfoto
Veronika Žilková se synem Vincentem
Zdroj: Nextfoto

Natálie Jirásková největší ozdobou večera

Ozdobou prestižního udělování cen Český lev 2023 byla krásná dcera modelky Ivy Kubelkové Natálie Jirásková, která se ukázala po boku svého přítele Adama Mišíka. Dvojice neskrývala dojetí z okamžiku, kdy si cenu za nejlepšího herce ve vedlejší roli převzal mladý talent Marsell Bendig.

Zdroj: Nextfoto
Natálie Jirásková a Adam Mišík
Zdroj: Nextfoto

Mezi hosty jsme mohli vidět i Martina Donutila s přítelkyní Sárou Affašovou, kteří před časem přišli o miminko a poprvé od smutné události se ukázali ve společnosti. Zamilovaný pár vypadal naprosto úchvatně a dokonce prozradil i detaily jejich plánované svatby.

Velkou otázkou bylo i to, zda režisér a scenárista Petr Kolečko, který se postaral o seriálový hit Iveta, vezme do společnosti svou novou přítelkyni Denisu Nesvačilovou. Nakonec se skutečně objevil po jejím po boku, takže to vypadá tak, že milostný trojúhelník se definitivně uzavřel. 

Zdroj: Diva.aktuality.sk, redakce, autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...