Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Zahraničí

Japonské námořní vrtulníky havarovaly, 7 osob se stále pohřešuje

Po možné srážce dvou japonských námořních vrtulníků byla jedna osoba nalezena mrtvá a sedm se stále pohřešuje. Incident se odehrál během nočního cvičení na ochranu proti ponorkám u japonských ostrovů. Vyšetřování příčiny nehody je stále v plném proudu.

Zdroj: canva.knihovna
Zdroj: canva.knihovna

Vrtulníky japonského námořnictva havarovaly na moři, přičemž jedna osoba zemřela a sedm se ztratilo. Informaci potvrdil mluvčí japonských sebeobranných sil. Ministr obrany Minoru Kihara uvedl, že záchranné týmy objevily části vrtulníků v moři, a že se předpokládá srážka mezi oběma letouny.

Příčina nehody je stále neznámá, ale záchranné operace jsou v průběhu. Dvě helikoptéry prováděly noční cvičení na ochranu proti ponorkám, když se nehoda stala. Detaily incidentu jsou stále ve fázi analýzy. Přestože jednotlivé vrtulníky byly Mitsubishi SH-60K, neexistuje zatím informace o zapojení dalších námořních prostředků do nehody.

Japonsko zvyšuje své obranné kapacity v reakci na regionální napětí. Podobná havárie se stala v dubnu 2023, kdy se japonský armádní vrtulník zřítil u ostrova Miyako.

Zdroj: theguardian.com

Může se Vám líbít

Sticky Post

Boeing 777-300ER společnosti Singapore Airlines byl kvůli silným turbulencím odkloněn do Bangkoku, kde přistál s jedním úmrtím a několika zraněnými cestujícími na palubě.

Sticky Post

Ruské údery zasáhly Dněpr i město Synelnykove, přičemž devět lidí, včetně tří dětí, přišlo o život. Současně ukrajinská obrana sestřelila ruský strategický bombardér.

Sticky Post

Hledání po nezvěstných pokračuje poté, co se část budovy zřítila a způsobila záplavy u elektrárny Enel poblíž Boloně.

Sticky Post

V Zambii došlo k tragické události, kdy osmdesátiletá Američanka při safari v národním parku Kafue zemřela po útoku slona na vozidlo. Ostatní cestující utrpěli...

Sticky Post

Tragická událost zasáhla východní Nĕmecko nedaleko Lipska, kde se autobus FlixBus převrátil na dálnici A9, přičemž nejménĕ pĕt osob zahynulo a další utrpĕly zranĕní.

Sticky Post

Podle zprávy ukrajinské bezpečnostní služby byli zadrženi nepřátelští agenti obvinĕní z předávání poloh citlivých vojenských cílů.

Byznys

Po pátečním vzletu letadla Alaska Airlines z Portlandu, Oregon, došlo k odtržení nevyužívaných kabinových dveří. Šéf Boeingu, Dave Calhoun, nyní přiznal chybu společnosti poté,...

Uncategorized

Tento příběh se stal v Japonsku. Ukazuje, že umělá inteligence je opravdu mocný nástroj. A také, že něco, co je v první řadě vyvíjeno...

Sticky Post

Dlouho očekávaný proces s obžalovaným Janem Cimickým, původně naplánován na 7. listopadu, se odkládá. Známý psychiatr měl nehodu ve svém domě.

Sticky Post

Seriál z 90. let Beverly Hills 90210 si v Česku vybudoval fanouškovskou základnu. Zajímá vás, co se stalo s hvězdami seriálu? Zjistili jsme to...

Zahraniční politika

Dosud neobjasněná havárie letadla, na jehož palubě zemřel vůdce wagnerovců Jevgenij Prigožin, byla podle Navalného teroristickým činem, za viníka označil prezidenta Putina.

Sticky Post

V roce 2011 zasáhlo Japonsko ničivé zemětřesení, které způsobilo havárii v jaderné elektrárně Fukušima. Nyní, po 12 letech, Japonci začali vypouštět radioaktivní vodu do...