Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Byznys

Brána ke knihám – brána ke vzdělání dětí s poruchami učení.

Je vaše dítě ve škole nekoncentrované? Má problémy s učením? Nesoustředí se? Pomůže vám Brána ke knihám. Naši odborníci provádějí diagnostiku poruch učení. Zároveň vám individuálně nastavíme vhodná podpůrná opatření, která povedou k rozvoji vašich dětí ve školním prostředí, ale i doma.

zdroj: branakekniham.cz
zdroj: branakekniham.cz

Brána ke knihám však nenabízí jen pomoc s učením. Organizujeme i vzdělávací kurzy a webináře na aktuální témata. Dále prodáváme a dovážíme pomůcky, pro rozvoj dovedností dětí, jejich vzdělávání a diagnostiku. 

A kdo, že vlastně jsme?

Jsme rodinná firma. Naším cílem je pomoc dětem, které mají problémy se čtením, psaním a počítáním. Mimo to se věnujeme i dětem, které mají problém se začlenit do systému a kolektivu. Ať už se jedná o rodinný kruh, nebo vzdělávací instituce.

Bránu ke knihám založili manželé Štěpánovi. Mgr. Jana Štěpánová se věnuje speciální pedagogice již od roku 2016. Pravidelně se vzdělává v novinkách v oboru a spolupracuje jako externí poradce se školskými zařízeními. Její manžel Ing. Libor Štěpán se od roku 2017 věnuje problematice vizuálního stresu. Společně s manželkou Janou přeložili diagnostický manuál vizuálního stresu britské společnosti Crossbow Education.

Pořádáme kurzy i webináře

Chcete zorganizovat kurz nebo webinář na tuto problematiku? Rádi vám s realizací pomůžeme! Aktivně se podílíme na zajištění odborného nebo technického zabezpečení. Neváhejte se na nás obrátit, naše vzdělávací akce naleznete na https://www.okedu.cz/.

Navíc od září 2023 startujeme nový program s názvem “Zažijte změnu při čtení”. Program je zaměřen na potlačení vizuálního stresu ve školách, který je omezením při čtení u dětí až ve 20% případů. Ten se dá jednoduše odstranit pomocí změny prostředí. Chcete tuto změnu zažít přímo u Vás ve škole?

Obraťte se na nás!

Přijedeme k Vám do školy, kde provedeme test barevné preference a test vizuální stresu u Vašich žáků. Ale nezůstaneme jen u toho. Doporučíme Vám pomůcky pro čtení, proškolíme pedagogy a nastavíme společně podpůrná opatření.

A nebojte se. Program jsme již vyzkoušeli a máme hmatatelné výsledky.

Takto vypadá náš den u Vás.

Koncem května jsme navštívili Základní školu Blovice nedaleko Plzně.

V dopoledních hodinách proběhlo proškolení 8 pedagogů včetně vedení školy na práci s testovací sadou vizuálního stresu. Zároveň s tím byl proveden test vizuální stresu a barevné preference u 4 účastníků školení. Výsledkem u testu barevné preference bylo zjištění, že 3 z účastníků pracují mnohem lépe a rychleji při použití jiného než bílého podkladu.

Poté jsme účastníky školení otestovali i na vizuální stres. Všichni účastníci testování nám potvrdili, že použití barevné fólie je pro ně při čtení příjemnější. Z naší zkušenosti víme, že použití barevného filtru se blíží až k 50% úspěšnosti u osob s poruchami učení.

V odpoledních hodinách pokračovala naše návštěva prezentací na téma Zrakové a Sluchové zpracování u žáků. Toto školení již bylo pro celý pedagogický sbor.

Neváhejte a obraťte se na nás. S naší pomocí mohou Vaši studenti dosáhnout lepších výsledků a budou se ve škole cítil lépe. Ne všechny poruchy učení jsou neodstranitelné. Pro více informací a objednání naší návštěvy u Vás navštivte www.vizualnistres.cz nebo www.okedu.cz.

Poslechový trénink.

Dalším programem, se kterým spolupracujeme, je centrum BENAUDIRA. Toto centrum se specializuje na poslechový trénink. Jak říká zakladatel metody a ředitel BENAUDIRA Holger Raddatz: “Cílem tréninku BENAUDIRA je vyvážit a přizpůsobit centrální sluchové zpracování klienta pravidelným posloucháním individualizované tréninkové hudby, sestávající z instrumentální hudby, syntetické hudby a lidského hlasu. Tímto způsobem jsou pozitivně ovlivňovány problémy, jako např. dyslexie, centrální sluchové oslabení, poruchy pozornosti/soustředění, poruchy řeči, nedoslýchavost tinnitus a jiné.” Ing. Libor Štěpán k tomu dodává: “Diagnóza nestačí! Děti s poruchami učení potřebují komplexní péči. Osobně se sluchovým tréninkem zabývám od roku 2022 a jsem proškolen v obou modulech poslechového tréninku. Dále jsem si rozšířil odbornost o práci s dětmi od 3 let. U takto malých dětí pracuji formou hry nebo pohádky, kdy dítě rozpoznává zvuky zvířat.” Vše a mnohem více o tréninku BENAUDIRA naleznete na https://www.benaudira-centrum.cz/.

Má vaše dítě problém se čtením? Obraťte se na nás! 

Provádíme diagnostiku problému čtení metodou IRLEN. Tato metoda se zakládá na kompletní diagnostice vnímání. Metoda úspěšně pomáhá například v USA, Austrálii nebo Velké Británii a dalších 45 zemí světa. Proto neváhejte a obraťte se na nás.

Zkusili jste všechny metody a přesto se zlepšení nedostavilo? Třeba vašemu dítěti brání v pohodlném čtení vizuální stres. Ale i s tím si dokážeme poradit. Vizuální stres má až 20% dětí, které usedají do školních lavic. My však na to máme ověřený nástroj, kterým je testovací sada pro školní prostředí. Tato publikace je přeložena z anglického originálu a přizpůsobená podmínkám v našich školách. 

Nebojte se požádat o pomoc. Obraťte se na nás!

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...