Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Byznys

HOPE nezisková organizace – na rakovinu prsu nejste sami

Rakovina prsu patří k největším strašákům každé ženy, ale neměli by ji podceňovat ani muži. Naše nezisková organizace se zabývá právě problematikou rakoviny prsu. Pomáháme lidem již od prevence.

zdroj: HOPE nezisková organizace
zdroj: HOPE nezisková organizace

Existuje mnoho neziskových organizacích, které se zabývají stejným tématem. Ale málokterá byla založena ženou, která si sama prošla touto nepříjemnou životní situací. Zakladatelkou organizace je paní Kateřina Veltruská.

Paní Veltruská je obětavá žena, máma, dcera, která si sama vyslechla větu “Máte rakovinu prsu.” Avšak nevzdala se. Překonala tuto životní zkoušku a rozhodla se, že si své těžce nabité zkušenosti nenechá pro sebe, ale pomůže všem, kteří se dostanou do stejné situace a nejen jim.

Moc dobře si uvědomuje, že nejdůležitější věcí, díky které se dá rakovina překonat je včasná diagnóza. Proto je důležitá osvěta a prevence. Samovyšetření si doma zvládne udělat opravdu každý. A netýká se to jen žen. Podle statistiky onemocní ročně na rakovinou prsu okolo 70 mužů v České republice. Ve světovém měřítku je to jeden muž ze 100 tisíc a každý sedmý muž na rakovinu prsu zemře. Proto i pro ně je důležitá prevence.

Chceme pomoci všem

Lidé, kteří onemocní rakovinou většinou propadají zoufalství a neví, co je čeká. Naše organizace HOPE Vám však zprostředkuje konzultace s lékaři v oborech (onkologie, chirurgie a dermatologie). Dále pro Vás a Vaše blízké zajistíme psychickou podporu od uznávaných psychologů.

Doporučíme Vám nejlepší podpůrné přírodní léky, aby se zmírnila zátěž na Váš organismus při chemoterapii. Tyto léky bohužel nehradí pojišťovny, ale my Vám s úhradou pomůžeme. Snažíme se Ministerstvo zdravotnictví přimět k tomu, aby tyto léky byly zařazeny do skupiny léků, které pojišťovny hradí.

Dále Vám pomůžeme s výběrem a financováním paruk, permanentního make-upu, dermapigmentace prsních dvorců a masáží lymfatického systému. Vytvořili jsme i vlastní řadu spodního prádla, šátků, čepic, které jsou ušité přesně na míru pro Vás. 

Maminkám samoživitelkám a starším lidem pomůžeme s chodem domácnosti nebo hlídáním dětí během chemoterapie, ozáření a rehabilitace.

Nabízíme zajištění týdenního ozdravného pobytu v apartmánu u Slunečného pobřeží v Bulharsku zcela zdarma.

Samozřejmostí je, že veškerá naše pomoc je zcela individuální a přizpůsobená na míru a potřebám našich klientů.

Vlastní zkušenosti

Na webových stránkách organizace je dopodrobna rozepsáno, čím si člověk zasažen touto nemocí prochází. Paní Veltruská však nečerpá z pouhé teorie, ale především popisuje svoje zkušenosti a prevenci ve svém blogu.

Sami to nezvládneme

Abychom dokázali pomoci všem lidem, kteří to potřebují, potřebujeme sami pomoc. K tomu, aby se naše vize stala skutečností potřebujeme finanční podporu. Náš cíl je, aby se všem dostalo stejné pozornosti a péče. To však nezvládneme bez Vás.

Každý finanční dar je pro nás důležitý. Třeba zrovna ten Váš pomůže někomu zachránit život. Příspěvek naší neziskové organizaci může věnovat opravdu každý. 

Můžete přispět na účet 2602406744/2010; IBAN: CZ13 2010 0000 0026 0240 6744; SWIFT: FIOBCZPPXXX

Nebo si můžete zakoupit reklamní předmět s logem naší organizace.

Pamatujte, nikdy nevíte, kdy se Vy nebo Vaši blízcí dostanete do podobné situace. Nepodceňujte proto prevenci a snažte se šířit osvětu.

A pokud si sami nebudete vědět rady, neváhejte se na nás obrátit. Pomůžeme Vám opravdu se vším. Zavolejte nám na telefonní číslo +420 601 011 021, napište nám na info@hope-neziskovaorganizace.cz nebo vyplňte formulář na našem webu a my se Vám ozveme zpět.

Rovněž nás naleznete na Facebooku a Instagramu.

Může se Vám líbít

Sticky Post

Cancer Research UK zaznamenala dramatický nárůst diagnóz, zejména mezi staršími lidmi, přičemž většině případů lze předcházet

Sticky Post

Herec Jiří Bartoška obětoval vousy a vlasy pro roli v seriálu „Smysl pro tumor“. Diváci ho uvidí v roli pacienta s rakovinou mozku.

Uncategorized

Tento příběh se stal v Japonsku. Ukazuje, že umělá inteligence je opravdu mocný nástroj. A také, že něco, co je v první řadě vyvíjeno...

Sticky Post

Nejen fanoušci rodinného sitcomu Krok za krokem pláčou. Zemřela hlavní představitelka Suzanne Somers, která si zahrála po boku Patricka Duffyho.

Sticky Post

Eva Primus Kovandová se řadí mezi velmi aktivní a úspěšné ženy, které bez zaváhání pomohou druhým. Stojí za řadou zajímavých projektů jako je například...

Sticky Post

Nadaná zpěvačka Anna Julie Slováčková nemá na růžích ustláno a ve svém věku musela zvládnout boj s rakovinou. Včerejšího dne ale přišla se sdělením,...

Celebrity

Snad každý z nás zná někoho, kdo umřel na rakovinu. Rodiče, prarodiče, přátelé… Herec Jaroslav Dušek na toto téma přednesl před několika dny svéráznou...

Zdraví

Před několika dny proběhla médii zpráva, že nejčastěji používané umělé sladidlo aspartam je potenciálně karcinogenní. Nyní Světová zdravotnická organizace (WHO) a Organizace OSN pro...

Společnost

V 90. letech znali Češi jen několik Kanaďanů. Samozřejmě hokejisty - Wayne Gretzkého, Erica Lindrose nebo Stevea Yzermana. Potom několik zpěváků – Alanis Morisette...

Zdraví

Kardiovaskulární onemocnění jsou nejčastějším chronickým onemocněním a jsou zodpovědné za přibližně 20 % všech předčasných úmrtí. Díky moderní medicíně jim lze do určité míry...

České celebrity

Bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný zažívá prožívá nejtěžší chvíle, jaké si člověk v pozici rodiče dokáže představit. Zemřel mu totiž jeho milovaný syn...

Společnost

V říjnu loňského roku jí byla diagnostikována rakovina prsu. Nyní manželka známého hokejového brankáře Dominika Furcha na Instagramu informuje o svém statečném boji s...