Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Byznys

Apple představil podzimní novinky: Luxusní iPhone 14, hodinky do extrémních podmínek a ještě lepší sluchátka

Technologický gigant Apple včera představil své nové produkty, které by se mohly stát hitem letošních Vánoc. Na každoroční zářijové akci v americkém Cupertinu byly tentokrát v centru pozornosti nové modely iPhonů, hodinek Apple Watch a inovace se dočkala také bezdrátová sluchátka AirPods.

zdroj: Shutterstock
Tim Cook, zdroj: Shutterstock

Na akci nazvané „Far Out” představil Apple v kalifornském Cupertinu 4 verze svých smartphonů 16. generace, z toho dva základní a dva špičkové modely Pro. V případě telefonů nešlo o velké překvapení, plány Applu totiž odhalil islandský výrobce, který na berlínském veletrhu s předstihem nabízel nové kryty pro iPhony 14.

Jednotlivé verze smartphonů se od sebe poprvé výrazněji liší, používají i zcela odlišné čipové sady. Naopak ke sjednocení došlo u velikostí nových telefonů – základní verze iPhone 14 i vyšší Pro má 6,1palcový displej, obrazovku o velikosti 6,7 palce nabízí verze Plus a Pro Max. iPhony 14 a 14 Plus s vylepšenými fotoaparáty budou k mání v pěti různých barvách.

Dvojice špičkových variant iPhone Pro dostala nejnovější procesor A16 a 48megapixelový fotoaparát (základní iPhone 14 disponuje 12 Mpx). Nové iPhony obsahují aplikaci ke sdílení své polohy prostřednictvím satelitu, která bude spolupracovat se záchranáři. Majitelé nových iPhonů si tak budou schopni přivolat pomoc i ve chvílích, kdy budou bez signálu. Zatím ovšem není jisté, zda bude tato funkce dostupná na všech trzích.

zdroj: Shutterstock

U telefonů řady Pro najdeme rámeček z chirurgické oceli a keramickou ochranu displeje. Cena standardního iPhonu 14 začíná na 799 dolarech, iPhone 14 Pro bude o 200 dolarů dražší.

Hodinky do extrémních podmínek

Poprvé v historii představil Apple hned troje chytré hodinky najednou. Modernizovaný levnější model Apple Watch SE má o 20 % vyšší výkon, dostal také některé novinky z řady 8. Podobně jako iPhony jsou hodinky schopné rozpoznat automobilovou nehodu a přivolat automaticky pomoc.

Nový model Series 8 vydrží na jedno nabití až 18 hodin, nabídne i speciální úsporný režim. Apple doplnil v hodinkách svou nabídku senzorů o teplotní čidlo. Stávající senzory sledují stav srdce, hladinu kyslíku v krvi a pohyb. Ženy budou moci díky senzoru, který spolupracuje s dříve vydanou aplikací pro sledování cyklu, zpětně zjistit, kdy začaly ovulovat. Údaje o reprodukčním zdraví se staly středem zájmu technologických společností po ukončení ústavního práva na potrat v USA.

Vylepšený model Apple Watch Ultra potěší hlavně vyznavače extrémních sportů a potápění. Na jedno nabití vydrží hodinky 36 hodin, poskytnou lepší vodotěsnost a teplotní odolnost i lepší sledování GPS při sportovních aktivitách. Ovládací prvky jsou navržené tak, aby se daly ovládat i v rukavicích. Přímo k hodinkám je možné připojit i sluchátka. Cena modelu SE začíná na 299 dolarech, model Ultra stojí 799 dolarů.

Apple také ukázal druhou generaci sluchátek AirPods Pro. Mají lepší kvalitu zvuku, delší výdrž baterie až pro 6 hodin poslechu a jsou schopná odfiltrovat dvakrát více ruchů než jejich předchůdce. V kombinaci s iPhonem využijeme jeho kameru, prostřednictvím které bude možné zmapovat své uši a vytvořit personalizovaný zvukový profil. Nová sluchátka AirPods Pro stojí 249 dolarů.

S novou řadou iPhonů 14 Apple momentálně prodává 26 různých konfigurací svého chytrého telefonu ve srovnání s 16 před pěti lety. Apple kromě svých současných produktů údajně pracuje na třech sadách brýlí pro rozšířenou virtuální realitu, jedny z nich by měly být uvedeny na trh příští rok a měly by tak konkurovat brýlím Oculus od výrobce Meta.

Zdroj:
Novinky, ČTK, Yahoo! Finance

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...