Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Sport

Biatlonista Václavík po katastrofálním závodě české štafety: Vaří se to ve mně, je to k vzteku!

Tohle se českým biatlonistům vážně nepovedlo. V mužské štafetě na Světovém poháru v německém Ruhpoldingu museli čeští reprezentanti dobíjet dvanáct ran, a navíc dva členové z reprezentačního kvarteta několikrát kroužili na trestném kole. Adam Václavík na prvním úseku hned třikrát, Jakub Štvrtecký na třetím dvakrát. Tito biatlonisté zároveň netajili zklamání a frustraci.

Zdroj: Český biatlon/ Petr Slavík
Zdroj: Český biatlon/ Petr Slavík

Mužská biatlonová štafeta ve složení Adam Václavík, Mikuláš Karlík, Jakub Štvrtecký a Michal Krčmář skončila v Ruhpoldingu až osmnáctá. Podobně jako v páteční štafetě žen se propadl český tým už na prvním úseku. Václavík musel po střelbě ve stoje na tři trestné okruhy a předával na předposledním 23. místě. Není proto divu, že po svém naprostém selhání neudržel emoce na uzdě jak v rozhovoru pro Českou televizi, tak na svých sociálních sítích.

„Byl to totální blackout,“ soukal ze sebe Václavík v České televizi. „Seběhlo se to hrozně rychle. Měl jsem z toho asi strach. Nevím, neomluvitelný výpadek a mrzí mě to vůči klukům,“ sypal si popel na hlavu. Následně vyjádřil své pocity zklamání a frustrace i na svém instagramovém účtu.

„V životě i ve sportu jsou lepší dny, ale i takové jako dnes. Vaří se to ve mně, je to k vzteku, ale asi mě to má něco naučit… Díky všem, kteří jsou s námi, i když se nedaří podle představ,“ napsal na svém Instagramu sedmadvacetiletý biatlonista a k textu přidal hashtagy #blackout a #sorry.

Zdroj: Adam Václavík
Zdroj: Adam Václavík

Karlík se třemi dobitími na stojce dokázal trestnému okruhu vyhnout, Štvrtecký ale přidal další dvě trestná kola a štafeta opět klesla do třetí desítky. „Bylo to jako ve sprintu. Najednou jsem tam měl dvě kola, ani jsem nevěděl jak. Mrzí mě to,“ netajil zklamání Štvrtecký.

Finišman Krčmář absolvoval svůj úsek s dvěma dobitími a vytáhnul družstvo na osmnácté místo, které obsadilo na den přesně před rokem v Oberhofu. Za Krčmářem alias Bimbem finišovali už jen Estonci, Američané a Japonci. Rumuni, Poláci a Kazaši byli dojeti o kolo.

Navzdory nevydařenému závodu se střeleckou bilancí 5+11 udrželo Česko v pořadí zemí pozici, která mužům garantuje pět míst pro olympijské hry v Pekingu. Šanci na reparát budou mít Češi příští víkend v poslední štafetě před OH v Anterselvě.

Zdroj: Český biatlon/ Petr Slavík
České biatlonisty trápí nepřesná střelba.
Zdroj: Český biatlon/ Petr Slavík

Rusko zvítězilo s náskokem sedmi sekund před domácím Německem, které předvedlo skvělou střelbu 0+2. Třetí skončila štafeta Běloruska. Čtvrtí byli Italové a pátí Francouzi, kteří nepotvrdili roli největších favoritů. I oni totiž museli jednou na trestné kolo.

Světový pohár v Ruhpoldingu zakončí dnešní stíhací závody. Ženy startují v 12:45 hodin, muži o dvě hodiny později ve 14:45 hodin.

Zdroj: iDnes, ČTK

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...