Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Celebrity

Deset let od odchodu legendy českého popu

Dnes si připomínáme desetileté výročí od chvíle, kdy nás opustila Iveta Bartošová, jedna z nejjasnějších hvězd českého popu. Její životní příběh je příkladem toho, jak sláva a talent mohou být zároveň požehnáním i prokletím.

Zdroj: Wikimedia commons
Zdroj: Wikimedia commons

Narodila se 8. dubna 1966 a již od mládí projevovala mimořádný hudební talent. Její kariéra vzrostla jako meteor, když se stala princeznou československého popu a získala titul Zlatá slavice. Nicméně, s rostoucí popularitou přišly i osobní tragédie a boje s vlastními démony.

Iveta Bartošová byla známá svým nezapomenutelným hlasem a schopností dotknout se srdcí posluchačů. Její písně jako “Knoflíky lásky” a “Léto” jsou dodnes symbolem české popové hudby. Kromě zpěvu se také objevila v muzikálech, televizních show a filmech, což dokazuje její široký umělecký rozsah.

Její osobní život však byl plný bolesti a ztrát. Tragická smrt její první lásky, Petra Sepešiho, a následné boje s alkoholem a bulvárem, které ji pronásledovaly až do jejího předčasného odchodu 29. dubna 2014, ukazují na křehkost lidské existence.

Dnes, když vzpomínáme na Ivetu Bartošovou, je důležité si připomenout nejen její hudební odkaz, ale i to, jaký vliv může mít naše společnost na jednotlivce. Její příběh nás učí, že za každým úspěchem a každou slzou je skutečný člověk s vlastními sny a boji.

Iveta Bartošová zůstává v našich srdcích jako připomínka toho, že i ti nejjasnější mezi námi mohou potřebovat pomoc a pochopení. Její hudba a odkaz budou žít dál, a my si jí budeme pamatovat jako ženu, která nám dala tolik, ale byla od nás příliš brzy odebrána. 

Zdroj: prozeny.cz, extra.cz, netflixer.cz

Může se Vám líbít

Sticky Post

Ruské údery zasáhly Dněpr i město Synelnykove, přičemž devět lidí, včetně tří dětí, přišlo o život. Současně ukrajinská obrana sestřelila ruský strategický bombardér.

Sticky Post

Bývalý americký fotbalista a kontroverzní osobností OJ Simpson zemřel ve věku 76 let na rakovinu. Jeho soudní proces kvůli obvinění z vraždy jeho tehdejší...

Sticky Post

Dne 3. listopadu 2023 zasáhla porotce show TV Prima Česko Slovensko má talent smutná zpráva: zemřel legendární účastník Jozef Pátrovič.

Sticky Post

Herec Matthew Perry se proslavil v kultovním seriálu „Přátelé“. Nikdo nečekal, že představitel Chandlera zemře ve věku 54 let.

Sticky Post

Zpěvačka Kamila Nývltová se cítila pod společenským tlakem kvůli své postavě. Nyní došla k bodu, kdy se nad celou věcí dokáže povznést a povzbuzuje...

Sticky Post

Nejen fanoušci rodinného sitcomu Krok za krokem pláčou. Zemřela hlavní představitelka Suzanne Somers, která si zahrála po boku Patricka Duffyho.

Sticky Post

Seriál z 90. let Beverly Hills 90210 si v Česku vybudoval fanouškovskou základnu. Zajímá vás, co se stalo s hvězdami seriálu? Zjistili jsme to...

Celebrity

Andrea Pomeje nedávno přiznala, že bojuje s depresemi. Nejen kvůli těmto stavům se rozhodla, že vystoupí ze své komfortní zóny a podstoupí očistnou kúru...

Sticky Post

Britská zdravotní sestra Lucy Letby stráví zbytek svého života za mřížemi. Usmrtila 7 novorozeňat a dalších 6 se pokusila usmrtit, naštěstí neúspěšně.

Sticky Post

Herečka Sandra Bullock zažívá těžké období. Osud jí sebral dlouholetého partnera, který podlehl zákeřné a nevyléčitelné nemoci.

Sticky Post

Je to neuvěřitelné, ale charismatická zpěvačka Bára Basiková oslavila letos v únoru šedesáté narozeniny. Zpěvačka ale vůbec nestárne. Nedávno sdílela na Instagramu fotku z...

Sticky Post

Sympatická moderátorka Lucie Borhyová, která je stálicí televizních novin, poškádlila své sledující na sociálních sítích. Nyní máte možnost vidět ji tak, jak ji jako...