Connect with us

Zadejte svůj dotaz

.

Fotbal

Slavia přežila řecké peklo i nepříjemné lasery v obličejích. Trapárna, která do fotbalu nepatří, shodují se fanoušci. Co na lasery řekl trenér Trpišovský?

Fotbalisté pražské Slavie v odvetě 3. předkola Evropské konferenční ligy remizovali v Aténách na horké půdě Panathinaikosu 1:1 a po domácím vítězství 2:0 stvrdili postup do závěrečného play off o účast ve skupině. Jediný gól Panathinaikosu v zápase vstřelil Andraž Šporar, sešívaným v nastavení pojistil postup Václav Jurečka. Řekům tak nepomohla ani pekelná atmosféra, ani lasery z tribun.

Zdroj: SK Slavia Praha
Zdroj: SK Slavia Praha

Řecké mužstvo se chovalo dle očekávání. Hnalo se dopředu, emotivně reagovalo na výroky anglického sudího Petera Bankse, pošťuchovalo hosty, hrálo tvrdě, jelo nadoraz. Zvláštně vypadalo i hřiště, které bylo všechno, jen ne kvalitní.

Obrovská podpora přišla i z tribun, fanoušci bouřili, vlévali do domácích energii, na slávisty naopak nesportovně svítili lasery. Schytávali to nejčastěji hráči, kteří se chystali zahrávat standardní situace, nebo Mandous, když měl podobnou příležitost Panathinaikos. Fanoušci přitom úplně ignorovali neustálé napomínání místního hlasatele, aby s obtěžováním přestali. Během přímého přenosu moderátor stanice O2TV Sport David Sobišek také uvedl, že fanoušci během vstupu na stadion neprocházeli kontrolou, a mohli si tak vzít v podstatě cokoliv.

K nepříjemným laserům se vyjádřil trenér Jindřich Trpišovský i slávistický boss Jaroslav Tvrdík. „O laserech jsme věděli. Probíhalo to už na rozcvičce a bylo to vidět v přenosech z minulosti. Věděli jsme to, ale připravit se na to nedá. Je to strašně nepříjemné, jediná šance byla rychle uhýbat. Je to jediná kaňka na skvělé atmosféře,“ uvedl Jindřich Trpišovský.

„Na rozdíl od losu dnes štěstí stálo při nás. Je mi líto, že klub kvalit Panathinaikosu vypadává. Za lasery by ale měli dostat od UEFA exemplární trest,“ napsal chvíli po zápase na twitter Jaroslav Tvrdík.

Podobný názor má i většina fanoušků. „Za ty lasery bude pokuta velká, nebojte,“ uklidňoval o poločase naštvané fanoušky příznivec pražského celku. „Měl jsem Řeky za slušný lidi, už od zápasu v Edenu se mi ta myšlenka vyvrátila a teď se to pouze potvrzuje. To je na kontumaci, neregulérní podmínky, vodní polo a lasery, nazdar. Nevím, jak to, že o to nikdo ještě nepožádal. Nejhorší zápas ever. Vůbec se nedivím, ze to klukům nelepí Za chování fanoušků je ten klub vždycky zodpovědnej, mel by pykat,“ nebral si servítky další fanoušek.

Zářil Mandous, Kačaraba předvedl nejslabší výkon

Na horké půdě v Athénách přestáli sešívaní řadu šancí soupeře, a i díky skvělým zákrokům Aleše Mandouse postupují do závěrečného předkola kvalifikace o Evropskou konferenční ligu. A právě třicetiletý brankář je mezi fanoušky nejvíce chválen. „Mandous je bůh,“ napsal jeden z fanoušků. „Lepší závěr zápasu být ani nemohl, klobouk dolů Mandymu,“ přidal se další.

Fanoušci naopak zkritizovali výkon Tarase Kačarabu, který nastoupil namísto vyloučeného Santose a který byl i u prvního inkasovaného gólu, kdy dostatečně nepohlídal autora branky Andraže Šporara. „Do obdrženého gólu průměrný výkon. Kačaraba velice špatný, gól jde za ním,“ komentoval zápas jeden z fanoušků. „Prosím, Kačarabu už ne,“ napsal další.

Dalším soupeřem Slavie bude polský tým Raków Čenstochová. První zápas se hraje už příští týden.

Zdroj: iSport.blesk.cz, Autorský text

Může se Vám líbít

Celebrity

Syn Kateřiny Kornové Filip slavil 30. narozeniny. Narodil se den před narozeninami svého otce zpěváka a herce Jiřího Korna, takže pánové slavili v tandemu....

Celebrity

Kdo ještě neslyšel o vztahu modelky Agáty Hanychové a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jako by snad ani nebyl. Zprávy o tomto nově vzniklém páru...

Celebrity

Sto lidí, sto chutí, říká jedno známé české pořekadlo. O tom, že se člověk nikdy nezalíbí všem, se na vlastní kůži přesvědčila také herečka...

Reality shows

Napínavý souboj o kmenovou a individuální imunitu, konec klíčového hráče i neprofesionální chování moderátora Ondřeje Novotného, které tvůrci reality show raději vystřihli, ale trochu...